Ankara Mermer Tezgah

ankara mermer tezgah

Ankara Mermer Tezgah

Mermer tezgahların en çok kullanım alanları mutfaklardır. Aslında mermerlerin kullanım alanları sadece mutfakla sınırlı değildir. Mermer tezgahlar, mutfak tezgahlarının yanı sıra, banyolarda da kullanılmaktadır. Ankara mermer tezgah konusunda çok farklı projelere imza atmış firmaları bulundurmaktadır.

Mermer tezgahların en beğenilen özelliği, farklı renklerde olabilmesidir. Mermerlerin çıktıkları yere göre renkleri değişmektedir. Ve yine çıktıkları yerlere göre 12 çeşit mermer bulunmaktadır.

Mermer çeşitlerinin ilki, uşak mermerdir. Uşak mermer çeşidi, gözenekli beyaz mermerdir. Tezgahların yanı sıra, iç ve dış mekanlar için dekoratif imkanlar sunarlar. Mermer çeşitlerinin ikincisi, traverten mermerdir. Traverten mermerler, eskitme sarı mermer çeşidi olarakta nitelendirilebilir ve mat yüzeylere sahiptir. Mermerlerin üçüncü çeşidi, bej mermerdir. Bu mermer adını, renginden almaktadır. Burdur, Sivrihisar hem de Korkuteli’nde çıkarılan bir mermer çeşididir.

Mermerlerin bir diğeri ise marmara mermerdir. Marmara mermerler, siyah beyaz çizgili görünümüyle mutfak tezgahlarına oldukça şık bir hava katmaktadır. Diğer bir mermer çeşiti Elazığ ilinde çıkan vişne mermerdir. Adından da anlaşılacağı gibi mermer, vişne çürüğü rengindedir. Emprador mermerler ise lıght ve dark olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunların dışında Muğla’da çıkarılan muğla mermer ve Afyon’da çıkarılan afyon mermer çeşitleri bulunmaktadır. Bu mermerlerin hepsini Ankara mermer tezgah firmalarında bulabilmek mümkündür. Mermer tezgahlar ısıya dayanıklıdır ve yemek pişirirken insanlar için keyifli bir yüzey oluşturur. Aynı zamanda aşınma ve yıpranmayı engelleyen bir yüzeye sahiptir.

Mermer tezgahların diğer tezgah modellerine nazaran daha uygun fiyatlı olmasının yanı sıra temizlenmesi de çok kolaydır. Limon gibi asit içeren malzemeler, mermer tezgahlarda her ne kadar iz bıraksa da sabunlu bir süngerle bu lekeden kolayca kurtulma sağlanabilir. Mermerlerin en iyi yanı, her zaman zımparanabilir ve cilalanabilir olmasıdır. Mermerler cilalandığı sürece kolay kolay leke tutmazlar. Özelikle beyaz ve açık renkli mermerler düzenli olarak cilalanması gereklidir. Bu sayede teknik bir yardım alarak tezgahlar ilk gün ki haline geri döndürülebilir. Bu ve bunun gibi işlemler için Ankara mermer tezgah firmaları görüşebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Yol Tarifi