Mermer Granit Kompozit Taş

İç ve dış mekan tasarımlarının vazgeçilmez dekoratif öğeleri olan Mermer, Granit ve son yılların popüler ürünleri olan Kompozit Taşlar, Durna Mermer İnşaat‘ın 25 yılı aşan tecrübesi ile müşterilerine ulaşmaktadır. Başta mutfak ve banyoların vazgeçilmezi olan bu uygulamalar için aradığınız her şey Durna Mermer İnşaat güvencesiyle sizlere ulaşıyor.

Mermer Uygulamalar

Jeolojik tanımıyla “Mermer” kireçtaşı,dolomit gibi kayaçların belirli sıcaklık ve basınç altında başkalaşıma uğrayarak,tekrar kristalleşip,yeni bir yapı kazanmaları sonucu oluşmasıdır.Bunlar “Gerçek Mermer” olarak isimlendirilirler.


Granit Uygulamalar

Granit, bileşiminde % 10-40 arasında kuvars % 30-60 arasında alkali feldispat, % 35 kadar mika ve % 10-35 arsında koyu renkli mineral bulunduran açık renkli, asidik bileşimli derinlik kayaçlarına denir.


Kompozit Taş Uygulamalar

Kuvars elmas, safir ve topazdan sonra doğadaki en sert mineral taştır. Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars sayesinde kompoze taşlar, metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösterir.

Hemen Ara
Yol Tarifi